• facebook
 • google
 • instagram
 • twitter

Odświeżam kolory ubrań

Raz na jakiś czas zabieram za farbowanie ciemnych rzeczy (spodnie mojego męża, moje spodenki i ulubione ciemne koszuli), które są dobre jakościowo, ale szybko straciły intensywny kolor. Piorę odzież w dobrych proszkach, nie zawsze jest to jednak wystarczające. Farbowanie daje możliwość dłuższego cieszenia się ulubionymi ciuchami.

Mój ulubiony kolor to niebieski marynarski.

Ważne jest, aby zmieścić się w przedziale wagowym, moje rzeczy ważą dokładnie 1600g. W opakowaniu znajduje się sól, którą rozsypujemy na rzeczy w pralce. Ustawiamy pralkę na normalne pranie, bez prania wstępnego. Po 5 minutach – ustawiam sobie budzik, ponieważ nie raz wracałam dopiero pod koniec prania:( – wlewamy farbę i zalewamy 1 litrem wody, pozwoli nam to dokładnie doczyścić szufladkę na proszek z koloru.

Przed

Po farbowaniu

To są te najjaśniejsze szare spodnie, które miałam zamiar wyrzucić do kosza. Kolor wyszedł bardzo równomierny i jakościowo wyglądają dużo lepiej. Na spacery z psami będą idealne.

Aby farba równomiernie pokryła odzież, ważne jest aby nie była poplamiona. Wszelkie plamy nie łapią równomiernie koloru – powstają miejsca dużo jaśniejsze.

Ciuchy farbowane podczas kolejnych prań nie puszczają koloru, nie zdarzyło mi się aby coś zafarbowało. Farba spiera się bardzo powoli, ciężko mi nawet powiedzieć na jak długo wystarcza. Materiał nie traci na jakości.

Wybierając farbę należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonane są rzeczy które chcemy zafarbować, aby wybrać najbardziej odpowiednią. Produkt w De kupimy w Rossmannie.

*************************************************

Słonecznej niedzieli!

6 komentarzy

 1. ~mateoza · 08/11/2016 Odpowiedz

  Pani Marto w Polsce też już od 5 lat można kupić farbę SIMPLICOL, również w Rossmannie oraz wielu innych sklepach. Zaleta tej wersji farby, która odpowiada niemieckie wersji back to black polega na tym, że używamy ją bezpośrednio do bębna i dlatego nie ma obawy o zabrudzenie dozownika, tudzież rury doprowadzającej wodę barwnikiem do bębna. Tu znajdzie Pani spis sklepów w których można ją kupić : http://www.simplicol.pl/gdziekupic.html
  Ponadto w I kwartale przyszłego roku premiera w Polsce najnowszej wersji tej farby, dokładnie takiej samej jak w Niemczech. Wersja, którą pani testowała już nie istnieje.

 2. ~saudade · 10/02/2015 Odpowiedz

  rewelacyjny pomysł.. kiedys o tym myslałam ale nigdy się nie odważyłam : mam wiele koszulek kolorowych które doś szybko tracą swojeżywe kolory że są nie drogie często je wymieniam, następnym razem przed wymianą spróbuje je pofarbować jestem ciekawa efektów :)
  uwielbiam Twoje pomysł :)

 3. ~NOSTRADAMUS · 09/02/2015 Odpowiedz

  Obecnie spodnie z sieciówki przeżywają 2 lata nim się przetrą w okolicach krocza, więc nie mają szansy wyblaknąć, ciekaw jestem ile wytrzymają „markowe”.
  Pytanko:
  W PL maja takie farby w Rossmanie? Bo jakoś nie zwróciłem uwagi, a do DE mi nie po drodze :P

  • MartaAnna · 09/02/2015 Odpowiedz

   Tu nie ma reguły, farbuję spodnie zarówno markowe jak i z sieciówek. Z tego co się orientuję farbę tej firmy na pewno można dostać na allegro, nie mam pojęcia czy dostępne są u nas w Rossmannie. Na stronie internetowej jest praktycznie wszystko to, co w De więc szansa jest dostać.

 4. ~Patrycja Pieguska · 08/02/2015 Odpowiedz

  wow świetny pomysł i fantastyczny efekt :)
  :*

Zostaw odpowiedź


 • RSS
 • Twitter
 • Facebook